Dojazd

Kampus UKSW mieści się przy ul. Dewajtis 5, na terenie dawnego eremu kamedułów na Bielanach, w środku rezerwatu  Las Bielański. Aby dojechać do miejsca obrad, należy wsiąść w tramwaj nr 6 lub 17 (ten ostatni ma przystanek przy Dworcu Centralnym w Alei Jana Pawła II) albo autobus linii 103, 121, 181 jadący w kierunku Żoliborza, wysiąść na Bielanach na przystanku „UKSW”, a następnie  przez ok. 10-15 minut iść wygodnym, uczęszczanym chodnikiem przez Las Bielański (ok. 900 m). Droga przebiega prostopadle do torów tramwajowych; po wyjściu z tramwaju nie przechodzi się na drugą stronę ulicy Marymonckiej.
Z centrum Warszawy można na Bielany dojechać także metrem (linia M1) – należy albo wysiąść na stacji Wawrzyszew i iść pieszo ulicą Lindego, a potem Dewajtis przez ok. 25 minut, albo wysiąść wcześniej na stacji Marymont i jechać dalej tramwajami bądź autobusami wymienionych już linii. W każdym przypadku ostatni odcinek drogi trzeba pokonać pieszo, tak jak zostało to opisane powyżej. Jedyną alternatywą dla spaceru jest taksówka bądź własny samochód, ponieważ pojazdy transportu publicznego nie mogą wjeżdżać na teren rezerwatu. Osoby podróżujące samochodem nie powinny się zniechęcać zakazem wjazdu widniejącym u wlotu ul. Dewajtis, ponieważ nie dotyczy on dojazdu do budynków Uniwersytetu.

Oto orientacyjna mapa z zaznaczonym miejscem docelowym: https://goo.gl/maps/9FZa8hSha5xa9Y6B9

W oba dni zjazdu przed obradami (w godz. 8.30-9.15), a we wtorek także przed mszą św. (w godz. 7.45-8.00) oraz po zakończeniu obrad (w godz. 15.00-15.30) i zwiedzania Bielan (17.30-18) będą Państwo mogli skorzystać z przeznaczonego tylko dla naszych potrzeb uniwersyteckiego busa, który będzie kursował wahadłowo między przystankiem tramwajowym/autobusowym i budynkami UKSW. Busik jest wyraźnie oznaczony godłem Uczelni; zabiera on jednorazowo 8 osób, ale pokonanie tej trasy zajmuje mu zaledwie kilka minut, więc chętni nie powinni czekać długo.

Obrady rozpoczną się w Auli Jana Pawła II, która mieści się w Nowym Gmachu UKSW. Prosimy o zapoznanie się z orientacyjną mapą kampusu: https://dag.uksw.edu.pl/?q=kampus_dewajtis , a także o zwracanie uwagi na oznaczenia.

Malownicze położenie naszego Uniwersytetu na terenie leśnego rezerwatu wiąże się z ograniczoną dostępnością do usług, z których można zwykle korzystać w centrach miast, takich jak sklepy czy restauracje (dysponujemy oczywiście stołówką i automatami z napojami/przekąskami, w sąsiednim budynku Dobrego Miejsca znajduje się również barek). Prosimy o uwzględnienie tego w Państwa planach.